- Features
- Tech Specs
- Reviews
PRODUCT SPECIFICATIONS
| SKU | RB029-BKUSAF |
|---|---|
| Model | Aspen S50 |
| Product Type | 12V Refrigerator |
| Capacity | 47 L / 50 QT |
| Product Dimensions | 71.0 * 37.0 * 49.8 cm / 27.95 * 14.57 * 19.61 inches |
| Weight | 18.1kg / 39.90 lbs |
| Rated Power | 60W |
| Input Voltage | 12V/24V DC and 100-240V AC |
| Temperature Range | -20°C to +20°C / -4°F to 68°F |
| Climate Class | T / ST / N |
| Refrigerant Type | R600a |
| Noise Level | ≤45dB |
| Control Method | App Control |
| Feature | Single Zone & Single Control |
| Warranty | 2 Years |
| SKU | RB029-BKUSAF |
|---|---|
| Model | Aspen S50 |
| Product Type | 12V Refrigerator |
| Capacity | 47 L / 50 QT |
| Product Dimensions | 71.0 * 37.0 * 49.8 cm / 27.95 * 14.57 * 19.61 inches |
| Weight | 18.1kg / 39.90 lbs |
| Rated Power | 60W |
| Input Voltage | 12V/24V DC and 100-240V AC |
| Temperature Range | -20°C to +20°C / -4°F to 68°F |
| Climate Class | T / ST / N |
| Refrigerant Type | R600a |
| Noise Level | ≤45dB |
| Control Method | App Control |
| Feature | Single Zone & Single Control |
| Warranty | 2 Years |



