- Features
- Tech Specs
- Reviews
PRODUCT SPECIFICATIONS
| SKU | RB029-BKUSHF |
|---|---|
| Model | Aspen S50 Wheeled |
| Product Type | 12V Refrigerator |
| Capacity | 47 L / 50 QT |
| Product Dimensions | 71.0 * 39.5 * 51.8 cm / 27.95 * 15.55 * 20.39 inches |
| Weight | 20.1kg / 44.3 lbs |
| Rated Power | 60W |
| Input Voltage | 12V/24V DC and 100-240V AC |
| Temperature Range | -20°C to +20°C / -4°F to 68°F |
| Climate Class | T / ST / N |
| Refrigerant Type | R600a |
| Noise Level | ≤45dB |
| Control Method | App Control |
| Cooling Zone | Single |
| Warranty | 2 Years |
| SKU | RB029-BKUSHF |
|---|---|
| Model | Aspen S50 Wheeled |
| Product Type | 12V Refrigerator |
| Capacity | 47 L / 50 QT |
| Product Dimensions | 71.0 * 39.5 * 51.8 cm / 27.95 * 15.55 * 20.39 inches |
| Weight | 20.1kg / 44.3 lbs |
| Rated Power | 60W |
| Input Voltage | 12V/24V DC and 100-240V AC |
| Temperature Range | -20°C to +20°C / -4°F to 68°F |
| Climate Class | T / ST / N |
| Refrigerant Type | R600a |
| Noise Level | ≤45dB |
| Control Method | App Control |
| Cooling Zone | Single |
| Warranty | 2 Years |



